Šolsko tekmovanje v znanju iz sladkorne bolezni

V petek, 13. oktobra 2023, je na šoli potekalo šolsko tekmovanje v znanju iz sladkorni bolezni, ki ga že 25. leto zapored organizira Zveza društev diabetikov Slovenije. Cilj tekmovanja je ozaveščanje mladih o sladkorni bolezni in zdravem načinu življenja.

Na šolskem tekmovanju je sodelovalo 22 učencev od 7. do 9. razreda

Bronasto priznanje so osvojili naslednji učenci:

Tajda Bračko, Teja Bračko, Julija Urnaut, Sara Sinič, Ela Klauzner, Klara Krajnc in Zala Rose.

Vsem udeležencem tekmovanja, posebno pa še dobitnikom bronastega priznanja iskreno čestitamo. Zahvaljujemo se vsem učencem, ki so se tekmovanja udeležili, saj so s tem dokazali, kako je pomembno vedeti več o zapletih, ki se pojavijo pri sladkorni bolezni.

Na državno tekmovanje, ki bo potekalo v soboto, 18. novembra 2023, se je uvrstila učenka Tajda Bračko iz 9. razreda.  Učenki, na državnem tekmovanju, želimo veliko znanja in sreče.

Mentorica: Marina Čupić