Valeta 2022/2023

 • _DSC0455
 • _DSC0454
 • _DSC0453
 • _DSC0452
 • _DSC0389
 • _DSC0391
 • _DSC0402
 • _DSC0467
 • _DSC0456
 • _DSC0457
 • _DSC0458
 • _DSC0459
 • _DSC0462
 • _DSC0461
 • _DSC0464
 • _DSC0466
 • _DSC0418

DRAGE DEVETOŠOLKE, DRAGI DEVETOŠOLCI!

Uspelo vam je zelo uspešno zaključiti osnovnošolsko izobraževanje. Pred vami so novi izzivi, nova znanja in novi ljudje, ki bodo obogatili vaše življenje. Dokazali ste, da ste posebni in nadarjeni na različnih področjih. Presegli ste meje šolskega okolja in se podali na kulturno mednarodno gostovanje v Švico. Ponosni smo, da ste svoje umetniško delo in interpretacijo delili s slovenskimi izseljenci in s tem širili slovensko kulturo. Pokazali ste, kako umetnost lahko poveže ljudi in preseže meje jezika in geografske oddaljenosti. Vaša strast, talent in prizadevnost so omogočili, da ste dosegli izjemne rezultate in postali ambasadorji naše šole in slovenske kulture. To je le ena izmed mnogih potrditev vaše izjemnosti. Verjamemo, da boste še naprej razvijali svoje talente in navduševali s svojimi umetniškimi dosežki v prihodnosti. Za njihove uspehe se zahvaljujem mentorici dramskega krožka, učiteljici Franji Senčič, ki je s svojim strokovnim vodenjem in navdihom omogočila učencem, da so razvijali svoje talente in se izkazovali na odru. Hvaležni smo vam za vaš trud, saj ste s svojo predanostjo in spodbudo oblikovali naše učence v samozavestne in nadarjene umetnike.

Svojo genialnost ste izkazali tudi na drugih področjih. Dosegali ste izjemne rezultate na tekmovanjih, kjer ste se pomerili z vrstniki iz drugih šol.

Nikoli ne veste, kaj se vam bo ponudilo na poti, zato bodite pripravljeni sprejeti izzive in se učiti iz novih izkušenj, saj ste v teh devetih letih že dokazali, da zmorete marsikaj. Želim si, da bi v prihodnje razširjali svoje obzorje, spoznavali nove ljudi, kulture in ideje. V tem procesu boste odkrivali tudi nove plati sebe. Bodite hvaležni za vsako izkušnjo, saj je vsaka izkušnja priložnost za osebno rast.

Pred vami je novo življenjsko obdobje in zato se morda počutite negotove ali celo malce prestrašene, saj ne veste, kaj vam prinaša prihodnost. Želim vam sporočiti, da imate potrebne vire, znanje in vrednote, da se soočite z vsem, kar vam pride naproti na vaši poti. Pomembno je le, da ohranjate vero vase. Verjemite vase in v svoje sposobnosti. Svet je poln priložnosti, vendar boste morali stopiti iz cone udobja, se potruditi in vztrajati. Ne bodite prestrašeni pred izzivi, ampak jih raje sprejmite kot priložnost za osebno rast in razvoj. Vsak izziv, s katerim se soočite in ga premagate, vas bo naredil močnejše, modrejše in bolj zrele. Zavedajte se, da na tej poti niste sami. Ob vas so vedno vaši starši, ki vam bodo podpora v težkih trenutkih.

Edison pravi tako: »Mnogi ljudje ne uspejo zato, ker se ne zavedajo, kako zelo blizu uspeha so, ko obupajo.« Upam, da ne boste nikoli obupali na poti doseganja svojih sanj. Na nadaljnji poti naj vas vodi srce, prepustite se toku in uživajte življenje.

Upam, da bo vsak izmed vas ohranil veliko lepih spominov na osnovnošolska leta, ki ste jih preživeli tukaj, v Jakobskem Dolu.

Želim vam veliko sreče na vseh novo začetih poteh!

Zdenka Ekselenski,
ravnateljica

Morda vam bo všeč tudi...

Prilagodi izgled strani