CANKARJEVO TEKMOVANJE ZA UČENCE 8. IN 9. RAZREDA

Za Cankarjevo tekmovanje iz znanja slovenščine je v šol. l. 2022/23 bila izbrana pesniška zbirka Vinka Möderndorferja: Romeo in Julija iz sosednje ulice.

Šolsko tekmovanje je potekalo 29. 11. 2022.

Tekmovanja se je udeležilo 7 učencev;  5 učencev iz 8. razreda: Gal Fabijan, Anže Gorgiev Skutnik, Patrik Pridigar, Sara Sinič in Julija Urnaut. In 2 učenca iz 9. razreda: Anže Brumen in Lana Šernek.

Bronasto priznanje na šolskem tekmovanju so prejeli Sara Sinič in Patrik Pridigar iz 8. razreda in Lana Šernek iz 9. razreda.

Na regijsko tekmovanje sta se uvrstili Sara Sinič iz 8. razreda in Lana Šernek iz 9. razreda. Regijsko tekmovanje je potekalo 17. 1. 2023 na Osnovni šoli Pesnica. Srebrno priznanje na regijskem tekmovanju je osvojila Lana Šernek.

Čestitamo!