Covid 19 in ukrepi, ter Odlok vlade RS

Spoštovani starši.

Vlada Republike Slovenije je na seji 5. 11. 2021 sprejela Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19, s katerim  je uporaba kirurške maske ali maske FFP2  v šoli obvezna za vse učence od dopolnjenega 6. leta starosti dalje.   Maske iz blaga niso več dovoljene. Maske so obvezne pri zadrževanju v vseh zaprtih prostorih šole (tudi v matični učilnici). Uporaba zaščitne maske ni obvezna pri pouku športa. Maske so obvezne tudi pri zadrževanju zunaj, če ni mogoče zagotoviti medosebne razdalje najmanj 1,5 m.

Prosim, da učenci prihajajo v šolo s svojimi maskami.

Odlokvlade RS 13214_Ukrepi_Covid_11_2021

Od 15. novembra 2021 dalje naj bi v šoli potekalo tudi samotestiranje učencev. Starši v lekarni z otrokovo zdravstveno izkaznico dvignete 15 testov za samotestiranje.

Vse podrobnejše informacije v zvezi s samotestiranjem učencev vam bomo posredovali naknadno.

Spoštovani starši, dragi učenci,

verjamem, da se vsi zavedamo, da je zdravje najpomembnejša vrednota, zato vas prosim za razumevanje in upoštevanje ukrepov.

Z lepimi pozdravi,

Zdenka Ekselenski, prof.,