POMAGAJTE OTROKOM PO UNIČUJOČIH POTRESIH-UNICEF

NUJNO!
POTRES NA HRVAŠKEM
________________________________________
Uničujoči potresi z epicentrom v Petrinji so močno prizadeli območje osrednje Hrvaške. Številni, ki so v teh neizprosnih zimskih dneh izgubili streho nad glavo, so se že pred tem spopadali z revščino, mnogi so v veliki meri odvisni od kmetovanja. Najmanj 1000 stavb je popolnoma uničenih, vsaj 2000 jih je huje poškodovanih. Mnogi so brez elektrike, vode in telefonskih povezav.
UNICEF je kot vedno v kriznih razmerah tudi tokrat že na terenu, kjer nudi prvo nujno pomoč. Vsaka vaša donacija bo v tem trenutku neprecenljiva, saj bo omogočala, da nadaljujemo z našim delom. Med najranljivejšimi so otroci, ki potrebujejo posebno zaščito, še dolgo po potresu pa bodo potrebovali tudi psihološko pomoč.
Vaša nesebična donacija otrokom in družinam na območju Hrvaške, ki so jih prizadeli potresi, pomaga zagotoviti higienske potrebščine in zaščitno opremo, psihosocialno pomoč otrokom in staršem, podporo vrtcem in šolam, podporo zdravstvenim ustanovam in socialnim službam. Iz srca HVALA!
Pomagate lahko tudi s poslanim SMS sporočilom ZIVLJENJE5 na 1919 in darujete 5 € za pomoč otrokom.
SAMO 20 SEKUND POTRESA JE BILO POTREBNIH, DA SO SE ŽIVLJENJA MNOGIH SPREMENILA V RUŠEVINE.

13.750 otrok
je neposredno prizadetih zaradi potresov. 7 ljudi mrtvih, med njimi tudi 1 otrok. 26 ljudi ranjenih.

________________________________________
ŽELITE POMAGATI Z DIREKTNIM NAKAZILOM?
________________________________________
Ob plačilu UPN obrazca ali nakazilu uporabite naslednje podatke:
• SLOVENSKA FUNDACIJA ZA UNICEF
• PAVŠIČEVA ULICA 1, 1000 LJUBLJANA