20. november 2019 – SVETOVNI DAN OTROK

20. november 2019 je dan, ko praznujemo 30. rojstni dan Konvencije o otrokovih pravicah – najpomembnejšega dokumenta za otroke. Konvencija je izboljšala življenja številnih otrok po svetu. Med ukrepi, ki so prispevali k napredku, so cepiva, oralna rehidracijska sol in boljša prehrana. Kljub napredku pa revščina, neenakost, diskriminacija in oddaljenost milijonom otrok še naprej odrekajo njihove pravice.

S sodelovanjem pri UNICEF-ovem svetovnem dnevu otrok naša šola omogoča, da je glas otrok slišan in podpira UNICEF-ova prizadevanja za vsakega otroka.

Ta dan smo otrokom razdelili vloge glede na njihovo starost, želje in zanimanja in se skupaj podali h kreativnemu ustvarjanju. Dogodek je bil čudovita priložnost, da so se otroci sproščeno družili z zaposlenimi in praznovali. V ta namen smo se oblekli v modre barve.

Ker je UNICEF-ovo glavno poslanstvo zaščita in dobrobit otrok, sta njihova varnost in dobro počutje za nas najpomembnejši dejavnik pri vseh naših aktivnostih.